Bēru ziedi un Bēru vainagi

Gadsimtiem ilgi ziedi ir bijis viens no labākajiem emociju izpausmes veidiem jebkurā dzīves situācijā – kā priekos, tā bēdās. Bēres bez ziediem ir diezgan neiedomājamas, tādēļ arī mūsu apbedīšanas birojs piedāvā izgatavot un iegādāties  dažāda veida ziedu vainagus un štrausus, pušķus un jebkāda cita veida sēru floristiku, arī automašīnu noformēšanai.  Tā pat ar ziediem un skujām parasti ir izrotāta atvadu ceremonijas telpa – kapliča, ceremonijas zāle vai jebkura cita vieta, kur notiek svinīgā atvadīšanās no aizgājēja. Sabiedrībā valda maldīgs uzskata par to, ka krematorijās nevar vai neiesaka ieraties ar ziediem. Tas ir pilnīgi aplami! Vainagi, pušķi un grieztie ziedi ir trdicionāli elementi arī tajās bēru ceremonijās, kas notiek krematorijā, lai gan visbiežāk ceremonijas apmeklētāji izvēlas grieztos ziedu pušķus vai atsevišķus dažus ziedus pāra skaitlī, nevis vainagus.

Bēru ziedi un ar tiem saistītas tradīcijas

Noteikti būsiet dzirdējuši, ka katram ziedam ir savs laiks un ideālais moments, kad to vislabāk pasniegt. Arī ar bērēm ir saistīti daži nerakstīti likumi, kas attiecas tieši uz ziediem:

  • Ja izvēlaties grieztos ziedus, tiem jābūt pāra skaitlī:

  • Neiesaka izvēlēties ziedus ar spēcīgu aromātu, jo cilvēkiem ir spēcīga intuitīvā atmiņa tieši uz smaržām, tādēļ neviens nevēlas, lai liliju klēpis kādam asociētos ar bērēm un skumjām;

  • Visbiežāk ceremonijas apmeklētāji vēlas nest aizgājēja mīļākos ziedus. Ja tas nav iespējams, tad ar baltas krāsas ziediem nekad nebūs nošauts greizi. Balta krāsa simbolizē dvēseles skaidrību. Interesanti, ka ir valstis, kurās tieši šī iemesla dēļ, bērēs jāierodas baltā apģērbā;

  • Ziedu kātiem ir jābūt apsietiem ar tumšu lentu.

  • Nebaidaties no  spilgtām krāsām ziediem. Varbūt tieši tā ir aizgājēja mīļākā krāsa;

  • Latviešu kultūrā nav pieņemts izmantot mākslīgos ziedus un to kompozīcijas. Tā pat ziedus krāsainos un čaukstošos papīros.

Bēru vainagi

Bēru vainagi parasti tiek veidoti tad, ja nepieciešams izteikt līdzjūtību no lielākas cilvēku grupas. Tie parasti tiek veidoti uz skuju vainaga bāzes, izmantojot dažādus ziedus – vai nu aizgājēja iecienītākos, vai arī tradicionālakus – neļķes, rozes, kallas vai gerberas. Nereti bēru vainagos tiek izmantotas arī sēru lentas, uz kurām var būt uzdrukāts teksts va kāds bēru dzejolis. Nav noteikumu tam, kurš drīks un kuram obligāti ir jāierodas bērēs ar sēru vainagu. Vainags var būt gan no kādas personu grupas, gan viena vai diviem cilvēkiem.

Ieejot kapličā vai atvadu zālē, savus ziedus ap zārku vispirms sakārto tuvinieki. Pušķus un vainagus parasti izvēlas nolikt aizgājēja kājgalī. Pirms iešanas uz kapavietu, ziedus un vainagus paņem, lai aiznestu tos līdz aizgājēja mūža mājām un sakārtotu uz kapa kopiņas.

Cenas

Bēru vainagi cenas ziņā var būt ļoti atšķirīgi un dažādi. Daudz izsaka vainaga lielums un ziedu bagātīgums tajos. Arī tas, kādi ziedi izmantoti vainaga veidošanā nosaka lielu daļu no cenas. Vainagus iespējams pasūtīt un arī izvēlēties jau gatavus. Vairāk par cenām lūdzam konsultēties ar mūsu darbiniekiem.