Krematorijs

Pēdējos gados arī pie mums Latvijā populārs aizgājēja izvadīšanas veids ir kļuvusi kremēšana. Lai arī latviešiem tuvāks vienmēr ir bijis standarta bēru rituāls, kurā mirušais tiek apglabāts kapsētā, ir cilvēki, kuri pat pirms tam izsaka vēlmi tikt kremētiem pēc nāves un arī dod norādījumus par to, ko darīt ar pelniem. Latvijā kremēšanas pakalpojumi tiek sniegti Rīgā un Valmierā. Izvēloties sadarbību ar mūsu apbedīšanas firmu, piedāvājumā ietilpst ne tikai tradicionālo bēru rituālu organizēšana, bet arī kremēšana. Piederīgie var izvēlēties vai urnu ar pelniem apbedīt kapsētā vai arī rīkoties ar tiem pēc saviem vai nelaiķa ieskatiem. Kremācija nav jauns apbedīšanas veids, vēsturiski tas ir viens no senākajiem veidiem, kā apbedīt mirušo. Krematorijs Rīgā savus pakalpojumus sāka piedāvāt pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu beigās, kas norāda uz to, ka jau tajā laikā daudzi izvēlējās kremēšanu nevis tradicionālo apbedīšanas veidu.

Kremācijas laikā cilvēka ķermenis tiek ievietots speciālā krāsnī, kur tas pelnos tiek pārvērsts stundas vai pusotras laikā. Kremācija ir ļoti sterila, sterilāka par tradicionālo apbedīšanas veiodu, kurā bioloģiska ķermeņa sadalīšanās notiek ilgākā laika posmā.

Kremēšana arī mūsdienās ir cieši saistīta ar dažādām vairāk vai mazāk senām tradīcijām, kas saistītas ar aizgājēja laišanu viņsaulē. Tā pat kremāciju kontrolē dažādi noteikumi un likuma normas. Kremācijas tradīcijas pasaulē atšķiras. Piemēram, Latvijā ir obligāta prasība tam, ka mirušais kremēšanas brīdī atrodas speciālā zārkā, kas krāsns temperatūras ietekmē sadalās, līdz ar to aizgājēja pelni ir tīri.

Krematorija Rīgā

Visbiežāk, klienti, kuri izvēlas izmantot krematorijas pakalpojumus, izvēlas krematoriju Rīgā. Rīgas krematorija ir vecākā Latvijā. Tai ir divas atvadu zāles no kurām viena ir lielākā un arī greznākā visā Latvijā. Rīgas kremācijas centrs saviem klientiem piedāvā profesionālu pakalpojumu sniegšanu, kas sevī ietver gan bēru transportu, ceremonijas muzikālo noformējumu, izvadītājus, utt. Ja nelaiķi ir paredzēts kremēt, tad ķermeņa uzglabāšana morgā ir bez maksas. Parasti aizgājēja pelnus nelaiķa ģimene un tuvinieki var saņemt divu dienu laikā no procedūras veikšanas brīža. Ar Rīgas kremācijas centru sadarbojas daudzi Latvijas apbedīšanas pakalpojumu sniedzēji. Kremēšana ir kļuvusi ļoti populāra un to pierāda statistika – ja pirms gadiem desmit vidēji notika daži kremēšanas rituāli mēnesī, tad nu skaitlis ir pieaudzis līdz vidēji 10 vienā dienā.

Paklapojumi

Rīgas kremācijas centrs piedāvā dažādus pakalpojumus. Viens no interesantākajiem ir nelaiķa pelnu pārvēršana dimantos. Tiesa gan, šis pakalpojums Latvijā nav pārāk populārs.

Krematorijs piedāvā ļoti daudz un dažādus pakalpojumus, kas saistīti ar pienācīgu nelaiķa izvadīšanu, tajā skaitā transportēšanu no morga uz krematoriju, ja mirušā ķermenis neatrodas jau kremācijas nama morgā, nelaiķa sagatavošanu atvadu ceremonijai, muzikālo noformējumu, ziedus un daudz ko citu.

Cenas

Noteikti, ka viens no populārākajiem jautājumiem ir – cik maksā kremēšana? Pārsteidzoši, bet laika gaitā, pat cenu kāpums nav mazinājis kremācijas popularitāti, jo kopējās izmaksas beigās var pat būt ievērojami mazākas kā tad, ja izvēlēsieties nelaiķi guldīt zemes klēpī tradicionālā veidā. Kremēšanas izmaksas ir atkarīgas no daudziem aspektiem, gluži tā pat kā tradicionālā bēru rituāla rīkošanas cenas. Cenu sastāda daudz dažādu pozīciju, tajā skaitā arī maksa par pašu kremācijas procesu, aksesuāriem, piemiņas brīža vadīšanu, transporta pakalpojumiem un tamlīdzīgi. Ja ir vēlme uzzināt ko sīkāk par šādu nelaiķa izvadīšanas iespēju, lūdzu, konsultējieties ar mūsu uzņēmuma darbiniekiem.