Zārki

Ilgo gadu pieredze apbedīšanas pakalpojumu sniegšanas jomā ir pierādījusi to, ka   aizgājēja zārka izvēle nereti ir pats emocionālākais mirklis visā apbedīšanas ceremonijas rīkošanas gaitā. Tas skaidrojams ar to, ka, izvēloties zārku sev tuvam cilvēkam, prāts tā pa īstam tikai sāk nojaust to, kas ir noticis un cik ļoti viss ir mainījies vienā mirklī. Ieteikumu un receptes kā tikt tam pāri nav. Savas sēras ir jāizdzīvo, lai varētu justies labāk.

Mūsu uzņēmums piedāvā dažāda veida zārkus:

  • Koka zārkus – parasti izgatavo no skujkokiem, ozola, alkšņa. Viens no populārākajiem zārku veidiem, ko izvēlas klienti. Koka zārki var būt apdarināti ar dažādiem ornamentiem. Tos var lakot un krāsot dažādās krāsās. Komplektā ietilpst gulta un spilvens baltā vai jebkādā citā krāsā pēc klienta vēlmēm;
  • Drapētos zārkus – taisīti no finiera dēļiem un apšūti ar greznu audumu. Parasti pieejami dažādās krāsās. Šādi iespējams izvēlēties zārku aizgājēja mīļākajā krāsā. Drepētie zārki parasti ir lētāki. Komplektā ietilpst gulta un spilvens baltā vai jebkādā citā krāsā pēc klienta vēlmēm;
  • Sarkofāgs – grezns zārks ar mazliet savādāku formu. Tā vāks atveras divas daļās. Dārgākais no zārku veidiem. Komplektā nāk gulta un spilvens.
  • Dažādu formu zārkus – zārki parasti ir sēšstūra vai astoņstūra formā un garums piemērots aizgājēja garumam. Ir pieejami arī zārki ar noapaļotu vāku. Šādas formas zārki izskatās ļoti askētiski, it sevišķi, ja veidoti no lakota koka.

Ja izraudzītais zārka veids, nav pieejams uzreiz, tas tiek pasūtīts un piegādāts pēc pāris dienām, tādēļ nav jāuztraucas par to, ka bēru dienā varētu rasties liekas problēmas.

Tradīcijas

Visā pasaulē tiek piekoptas bēru tradīcijas un Latvija nav izņēmums. Senie latvieši aizgājējam zārkā parasti lika cimdus un zeķes, jo pastāvēja uzskats, ka aizsaules dzīve īpaši neatšķiras no laicīgās un aizgājējam nepieciešams dot līdzi sadzīves lietas. Mūsdienās, īpaši vecākā gadagājuma cilvēki, nelaiķim mēdz zārkā dot līdzi kabatlakatiņu, maciņu ar simbolisku naudas daudzumu un dažādus tamlīdzīgus sīkumus, kas varētu noderēt aizsaules dzīvē.

Tiesa gan, ja nelaiķi paredzēts kremēt, šādas mantas zārkā ievietot nevar, jo var tikt traucēts kremācijas process. Ja urnu paredzēts apbedīt, tad ir iespējams šīs lietas apbedīt kopā ar pelniem.

Cenas

Cena ir svarīga arī tad, ja runa ir par zārku. Zārku cenas ir ļoti dažādas, parasti atkarīgas no materiāla kā tas gatavots un vai rotāts ar dažādiem ornamentiem utt. Vidēji zārku cenas svārstās sākot no 150 eiro, bet, kā jau minējām, ir daudz faktoru, kas to ietekmē. Sarkofāgi izmaksā vidēji sākot no 1300 eur. Par konkrētām izmaksām, lūdzu, konsultēties ar mūsu darbiniekiem.